ПочетнаДешавањаФестивал науке

Распоред часова за октобар можете преузети овде

РАСПОРЕД ЧАСОВА 2020/2021.

Фестивал науке

Основна школа „Доситеј Обрадовић“ Клупци

ИЗВЕШТАЈ СА ФЕСТИВЛА НАУКЕ   УЧЕНИКА ОД 5-8. РАЗРЕДА од 07.12. 2019 . ГОДИНЕ

РелацијаКлупци-Београд -Клупци.

Стручно путовање реализовано према предвиђеном плану и програму школе на почетку школске године , а и према препоруци Министарства просвете.  Фестивал науке служи као допуна програму природним наукама ( физике , хемије , биологије),као место на ком се експерименти из уџбеника изводе уживо и где се ученицима пружа прилика да и сами у њима учествују.Поред фестивала ученици су посетили и Музеј Николе Тесле ,упознавања са Теслиним открићима кроз причу стручно обучених демонстратора и пуштања у рад фантстичних експоната, могли смо да видимо и кратак документарни филм о животу Николе Тесле .

На Фестивал науке је ишло 45 ученикa. Стручни вођа пута је била Раденка Јанковић у пратњи колегиница Јање Радић и Биљане Митровић.

• Посета Фестивалу је трајала од 1145 до 1445.
  • Потом смо отишли у посету Музеју Николе Тесле која је трајала од 16 до 17 часова.
  • Деца су била распевана, срећна ,задовољна и једва чекају следећи Фестивал...

Извештај приредила:  Раденка Јанковић

IMG-4f5efc0c3c96ba6ae659c163acd25eef-V  IMG-d02ba40f849c75d6989e9614c1c590e8-V